ARAM wprowadza nowatorskie urządzenia oświetleniowe

0

Firma ARAM nie przestaje zaskakiwać, wprowadzając kolejne nowatorskie urządzenia oświetleniowe już nie tylko na polskim, ale i europejskim rynku.

Nowa lampa AIR6PIX wydaje się być typową ruchomą listwą z 6 diodami RGBW o mocy 40W każda. Jednak to, co ją wyróżnia, to podział na dwa ruchome bloki, których ustawienie można zmieniać w sposób niezależny, odginając je względem środka lub na zewnątrz, w formie wypukłej lub wklęsłej litery V. Proces odbywa się w zakresie –5° do +15°, a zmiana od 0 do 100% trwa 1,7 s. Takie rozwiązanie wraz ze źródłami zapewniającymi wąskie wiązki (4,5°) pozwala uzyskać efekt dwóch niezależnych strumieni z jednej lampy (przecinających się lub rozchodzących).

Za mieszanie kolorów w urządzeniu odpowiedzialny jest szesnastobitowy system RGBW, który umożliwia niezależną regulację CTC w zakresie 3200–10 000 K. Podobnie jak w innych urządzeniach producenta, w nowej listwie zastosowano wirtualne koło kolorów z presetami odzwierciedlającymi filtry z palety LEE oraz makra kolorów z możliwością zmiany takich parametrów jak prędkość, intensywność i kolor.

Lampa waży 12 kg, a pracująca w niej elektronika zużywa maksymalnie 216 W. W ofercie ARAM jest prawie 100 szt. tych urządzeń. Firma ARAM jest pierwszą firmą na świecie, która zakupiła tak dużą liczbę tych urządzeń. Nie wykluczone jest także zwiększania tej liczby jeszcze w 2015 roku. Urządzenia dostępne są w rentalu i sprzedaży.

Udostępnij.

Napisz odpowiedź