Catering Show 2013

0

Tytuł projektu: Catering Show 2013
Nazwa organizatora: Mazurkas Catering, BRILL AV Media ze wsparciem Rent Design i Triangoo
Kategoria projektu: Gala
Liczba uczestników: 350
Lokalizacja: MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel, Ożarów Mazowiecki
Termin realizacji: 23 września 2013

23 września miała miejsce piąta edycja jednej z najważniejszych imprez branży MICE – Catering Show. To niecodzienne, kulinarne SHOW odbyło się w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckiem. Organizatorami eventu, który zgromadził niemal 350 gości byli Mazurkas Catering i BRILL AV Media, zaś jego zaszczytnymi partnerami firmy Rent Design oraz Triangoo. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Catering Show to impreza, która na stałe wpisała się̨ w kalendarz branży MICE. Jej celem jest spotkanie się osób z branży, wymiana poglądów, prezentacja trendów panujących na rynku oraz nawiązanie kontaktów biznesowych.

W tym roku goście po raz kolejny zostali przeniesieni w świat kulinarnych, często bardzo odważnych doznań. W jednym miejscu szef kuchni Mazurkas Catering, Bartłomiej Czerwiński, przygotował menu niemal z całego świata a w nim soczystą polędwicę z Black Angusa w aksamitnym sosie z gorgonzoli i wrzosem, kruchy medalion z krokodyla w aromatycznym sosie z czarnego bzu, czy delikatną norweską troć serwowaną na chutney z ananasa i dyni. Ponadto, goście mogli oddać się prawdziwej uczcie smaków odwiedzając różne stacje gastronomiczne w tym m.in. wzbudzającą największe zainteresowanie stację z insektami, stację kuchni molekularnej, stację afrodyzjaków, stację leśną, czy stację egzotycznych mięs, gdzie można było spróbować takich przysmaków jak eskalopki z zebry, polędwica z kangura, smażony krokodyl oraz medaliony z bizona. Menu zamykała niezliczona ilość wykwintnych deserów i drinków.

Impreza rozpoczęła się występem skrzypka MagnetiG, czyli Grzegorza Carnasa, zorganizowanym na dachu hotelu. W drugiej połowie wydarzenia do tańca zachęcał gości zespół Bala Band. Organizatorzy przewidzieli też warsztaty kulinarne, w trakcie których pod okiem kucharza, można było przygotować swoje danie. Wszystkiemu temu towarzyszył występ Teatru Akt.

Przygotowania do Catering Show 2013, organizatorzy rozpoczęli już w sierpniu. Wiele dni zajęło im omawianie i projektowanie koncepcji tego wydarzenia. Mazurkas, BRILL AV Media oraz Triangoo zdecydowali się na wykorzystanie nietypowych, okrągłych ekranów nawiązujących do nowej oferty Mazurkasa – Catering 360 stopni. Ekran główny miał wymiar 12x5m, natomiast kolejne cztery zostały wpisane w koło. Do projekcji na ekrany, o łącznej powierzchni ponad 140m2, użyto sześciu projektorów od 16000 do 20000 ANSI lumenów. Wszystkie projektory były zarządzane za pomocą media serwera Wachout, a do realizacji wykorzystano dwie takie jednostki. To rozwiązanie umożliwiło odtwarzanie animacji na wszystkich ekranach jednocześnie. Oprócz multimediów, Catering Show nie obyłby się bez odpowiedniej oprawy świetlnej. Została ona zapewniona przez ponad 100 różnych urządzeń. System nagłośnieniowy został oparty na zestawie liniowym firmy audiotechnik, d&b z serii Q. Montaż multimediów, oświetlenia i nagłośnienia rozpoczął się dwa dni przed imprezą, wzięło w nim udział kilkunastu pracowników technicznych. Nad sprawnym przebiegiem całego wydarzenia czuwało czterech realizatorów oraz pięciu techników.

Kolejną, równie ważną kwestią, było zagospodarowanie przestrzeni zarówno przed hotelem, jak i w jego środku. Pełna aranżacja terenu zielonego oraz częściowo wnętrza hotelu została przygotowana przez firmę Rent Design. Podstawowym celem scenograficznym było to, aby goście czuli się w trakcie imprezy możliwie najbardziej swobodnie i komfortowo oraz aby aranżacja całej przestrzeni zachęcała do spędzania czasu w różnych miejscach, nie tylko przy stole. Szczególną uwagę gości zwracało wyposażenie ogrodu. Meble i artykuły dekoracyjne LED rozświetliły go wieczorną porą i stworzyły przytulny klimat. Nowoczesne namioty, wygodne dmuchane czy skórzane sofy i fotele, ratanowe bary, hokery, kanapy i fotele oraz drewniane meble z ekologicznej linii nadały całości wyjątkowej lekkości. Promienniki natomiast, zapewniły gorącą atmosferę w ten już chłodny, wrześniowy wieczór. Wnętrza hotelu zostały udekorowane ponad trzystoma eleganckimi krzesłami oraz kilkudziesięcioma barami, stolikami, leżakami i wygodnymi kanapami. Realizacja na Catering Show była dużym, logistycznym przedsięwzięciem ze strony Rent Design – na miejscu na pełnych obrotach przez dwa dni pracował kilkunastoosobowy zespół zajmujący się montażem mebli, które pod hotel zostały przywiezione kilkoma dużymi, wypełnionymi po brzegi ciężarówkami.

Efekt końcowy był jednak wart wysiłku. Dzięki Catering Show 2013 firma Mazurkas Catering po raz kolejny udowodniła, że catering to nie tylko jedzenie, ale cała filozofia i jeden z ważniejszych elementów eventu.


Rent Design- zajmuje się wynajmem nowoczesnych mebli na wszelkiego rodzaju wydarzenia. Szeroką gamę oferowanych przez Rent Design produktów charakteryzuje wzornictwo na światowym poziomie i design trafiający w najwybredniejsze gusta. Ponadto wyjątkowo duża, w porównaniu do konkurencji, ilość dostępnych mebli pozwala uświetnić wydarzenia organizowane nawet dla ponad 1000 gości. Oprócz mebli, Rent Design posiada w swojej ofercie szeroki asortyment oryginalnych
i nietuzinkowych artykułów dekoracyjnych. W skład kolekcji firmy wchodzi również specjalna linia produktów podświetlanych. Firma zapewnia transport w wybrane miejsce oraz montaż i demontaż mebli.

Mazurkas Catering – jest jedną z największych firm cateringowych w Polsce, która od ponad 10 lat obsługuje najbardziej spektakularne wydarzenia na terenie całego kraju, rozpoczynając od małych realizacji, a kończąc na wydarzeniach dla kilku tysięcy osób, również na szczeblu dyplomatycznym. Kucharze Mazurkas Catering szkolą się w Instytucie Paula Bocuse w Lyonie we Francji – jednej z najlepszych szkół gastronomicznych na świecie. Zaangażowanie i profesjonalizm Mazurkas Catering zostały docenione i nagrodzone Medalem Europejskim oraz dwoma statuetkami MP Power Awards 2012.

BRILL AV Media – jest międzynarodową firmą działającą od wielu lat na rynku usług audiowizualnych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Firma działa w ramach Brill AV Media European Group, ściśle współpracując z partnerami z Węgier, Czech, Słowacji i Austrii. Mocną stroną firmy jest świadczenie kompleksowych usług technicznych na potrzeby eventów. ONE STOP SHOP – kompleksowa obsługa każdego eventu, zapewniająca pełne spektrum urządzeń technicznych jak i profesjonalne doradztwo na każdym etapie organizacji imprezy. Priorytetem firmy jest zapewnienie zarówno lokalnym, jak i międzynarodowym Klientom najwyższej jakości usług, a jej dużym atutem doświadczona i wyedukowana oraz stale podnosząca swoje kwalifikacje kadra pracowników.

Triangoo – jest grupą profesjonalistów specjalizujących się w tworzeniu scenografii eventowych, obiektów ambientowych oraz systemów wystawienniczych. Firma specjalizuje się w projektach o wysokim poziomie trudności, zazwyczaj połączonych z presją czasu. Nie zmienia to faktu, że Triangoo wykonuje również proste projekty. Firma jest w pełni mobilna i dyspozycyjna. Większość elementów wykonuje zazwyczaj w procesie przed produkcji we własnych halach produkcyjnych. Ta kombinacja powoduje, że może pracować praktycznie w całej Polsce dostarczając produkcje idealnie spełniające oczekiwania klientów.

Źródło: Event Manager News NR8/styczeń 2013

Udostępnij.

Napisz odpowiedź