Ceremonia Otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014

0

Tytuł projektu: Ceremonia Otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014
Nazwa organizatora: Polski Związek Piłki Siatkowej
Kategoria projektu: Wydarzenie sportowe
Liczba uczestników: 63000
Lokalizacja: Stadion Narodowy, Warszawa
Termin realizacji: 30 sierpnia 2014

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 połączona z meczem otwarcia, odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniu 30 sierpnia 2014 roku. W meczu rywalizowały reprezentacje narodowe Polski i Serbii, a zakończył się on z korzyścią dla naszej narodowej drużyny wynikiem 3:0.

Z pewnością wydarzenie to można uznać za największe w tym roku widowisko sportowe, jakie odbyło się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dzięki budowie dodatkowych trybun na płycie uzyskano rekordową liczbę widzów – 63 000. Wydarzenie transmitowane było przez Telewizję Polsat. Całe rozgrywki potrwają aż do 21 września 2014 roku, gdzie 24 drużyny będą walczyć o medale siatkarskiego mundialu, a łącznie rozegrane zostaną 103 spotkania w 6 polskich miastach.

Firma ARAM odpowiedzialna była za obsługę multimedialną. W scenografii autorstwa Giorgiosa Stylianou zainstalowanych zostało blisko 300m2 kurtyn diodowych, z których wykonane zostały 24 multimedialne walce symbolizujące każdy z krajów uczestniczących w rozgrywkach o mistrzostwo świata, a także scena zlokalizowana na trybunach stadionu. Warto zauważyć, że część z modułów diodowych kurtyn led, została zmodyfikowana tak, aby idealnie wpasowywać się w pozostałe elementy scenografii. Ponadto zapewnionych zostało 6 dodatkowych telebimów do transmisji video oraz pokazywania wyniku meczu. Całość sterowana była przez media serwery Catalyst v.4HD oraz konsoletę GrandMA2.

Tylu kibiców, to najwyższa frekwencja na oficjalnym meczu siatkówki w historii tej dyscypliny sportu. To także frekwencyjny rekord Stadionu Narodowego.
– Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego otwarcia Mistrzostw Świata. Zobaczyliśmy wszystko to, co w siatkówce najpiękniejsze. Mecz na Stadionie Narodowym to absolutnie niesamowite doświadczenie. Zgromadzić tylu fanów wokoło boiska do siatkówki to absolutnie niewyobrażalne przeżycie. To idealne miejsce do rozgrywania takich meczów. Jestem zachwycony – mówi Richard Baker, dyrektor departamentu prasowego FIVB. Spotkanie rozegrane na Stadionie Narodowym oglądały nie tylko tłumy zgromadzone wewnątrz areny. Transmisja meczu przyciągnęła bowiem przed telewizory widzów w 160 krajach. Zagraniczni telewidzowie poza bogatą ceremonią otwarcia mistrzostw mieli także okazję zobaczyć Stadion Narodowy oraz Warszawę. Polska po raz kolejny pokazała, że jest doskonałym gospodarzem międzynarodowych imprez sportowych (źródło: stadion narodowy.org.pl).

Udostępnij.

Napisz odpowiedź