Event Manager News nr 10 | marzec 2014

0

Magazyn Event Manager News nr 10 okładkaCzy uczestnicy organizowanych przez nas wydarzeń mają jakiekolwiek wyobrażenie, o tym jak wygląda nasza praca? Delektując się wybornym cateringiem, spoglądają na występ artysty, a w późniejszych, kuluarowych rozmowach komentują przebieg wydarzenia. Czy doceniają wkład i starania organizatorów, czy może krytykują ich nieudolność? Niezależnie od odpowiedzi na to pytanie, jedno jest pewne –  gros z nich nigdy nie uczestniczyło w przygotowaniach, nie było za kulisami i nie wie, jak wiele ograniczeń, choćby budżetowych, narzucił wykonawcy klient. A zatem, postanowiliśmy uchylić rąbka tajemnicy i zaprosić wszystkich na backstage. Tam, gdzie nie ma już świateł, scenografii i eleganckiej obsługi, dowiecie się jak wygląda eventowa codzienność. „Za kulisami wydarzeń…” to numer, w którym opowiemy o ludziach, dla których ta praca to pasja, o przygotowaniach i trudnych sytuacjach, którym stawiają czoła, a także o innych aspektach wydarzeń, które dla przeciętnego uczestnika są niezauważalne.

Czytaj marcowy numer magazynu Event Manager News ONLINE

Pobierz marcowy numer magazynu Event Manager News w PDF

W numerze marcowym:
1. Okiem podwykonawcy – Tu pracują ludzie z pasją!
Zawód event managera to marzenie wielu młodych ludzi, ale nie każdy jest stworzony do tej pracy. Wyjątkowość tej branży, wizja podróży, zabawy i kontaktu z show biznesem powoduje, że coraz więcej osób poszukuje ogłoszeń o pracę dla organizatora imprez.

2. Okiem podwykonawcy – Kup polisę, sprzedaj ryzyko
Ciągle słyszymy o kolejnych polisach, które powinniśmy nabyć. Ubezpieczenie od kradzieży, pożaru, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej czy samochodu. Ten zakup kojarzy się wszystkim z niemiłym obowiązkiem. „Przecież nic mi się nie stanie, więc po co płacić?”

3. Okiem podwykonawcy – Gdzie król piechotą chodzi, czyli kilka słów o zapleczu sanitarnym
Niebieskie budki nieodłącznie kojarzą nam się z każdym wydarzeniem plenerowym. Są potrzebne, nie oszukujmy się. Idąc w ordynarne truizmy, można poczynić spostrzeżenie, że póki człowiek człowiekiem, póty będzie potrzebował ustronnego miejsca.

4. Okiem event managera – Przygotowanie wydarzenia: Triumf indywidualizmu / Prezentacja nowego Infiniti Q50
O prezentacji nowego modelu Infiniti Q50 opowiada organizator wydarzenia – Maciej Ledzion, współzałożyciel i partner zarządzający w endorfina events.

5. Okiem event managera – Event (NIE)idealny
Przyjrzyjmy się naszym najczęstszym potknięciom i zastanówmy się, czy można było ich uniknąć? A jeśli tak, to w jaki sposób? Spróbujmy otworzyć się na samokrytykę. Prześledźmy elementy, na które najczęściej narzekają uczestnicy wydarzeń, bo w końcu to dla ich satysfakcji, komfortu i dobrej zabawy realizujemy nasze przedsięwzięcia.

6. Okiem technika – A tymczasem za kulisami…
Rzut oka na pracę techników scenicznych. Jak wygląda dzień z ich życia oraz co możemy zrobić by ułatwić im zadanie? Czy rzeczywiście pracują chaotycznie, czy może to tylko pozory? Jak powinna przebiegać wcześniejsza komunikacja, by podczas realizacji nie pojawiały się problemy?

7. Okiem prawnika – Brońmy kreatywności, prawne instrumenty ochrony pomysłu na event
Pomysły bywają przechwytywane – czy to przez nieuczciwych współpracowników, którzy odchodząc z agencji eventowej postanawiają realizować znane im scenariusze na własny rachunek, czy przez konkurentów, którzy widząc sukces innej agencji postanawiają się do niego „podczepić”, czy ostatecznie przez klientów, którym zdarza się organizować przetargi nie w celu wyboru agencji eventowej, tylko w celu uzyskania dostępu do pomysłów i realizowania ich we własnym zakresie lub z innym podwykonawcą.

8. Case Study – Gala… której nie było
Projekt realizowany przez Grupę Eskadra dla Mercedes-Benz Polska.

9. Inspiracje… tekturowe dekoracje i scenografia
Jakie dekoracje można wyczarować z tektury i w czym wygrywa ona z innymi materiałami…

Udostępnij.

Napisz odpowiedź