Głosy o zmroku

0

39-glosy-o-zmrokuPod Patronatem Event Manager News:

Agencja Artystyczna Verità Nostra zaprasza na Głosy o zmroku – Festiwal muzyczny Verità Nostra.

W styczniu 2015 roku na Mysiej 3 w Warszawie odbędzie się premiera festiwalu Głosy o zmroku zainicjowanego przez Agencję Artystyczną Verità Nostra. W czasie tego muzycznego wydarzenia, które rozpocznie się 4 stycznia wystąpią najwyższej próby artyści muzyki klasycznej, jazzowej, oraz swingowo-popowej.
Festiwal Głosy o zmroku to propozycja oryginalnego połączenia różnorodnych stylów muzycznych takich jak klasyka, jazz, swing i pop. Na czterech oddzielnych koncertach, organizowanych w tygodniowych odstępach, w każdą niedzielę, wystąpią wielkie osobowości polskiej sceny muzycznej. Wśród nich będzie można odnaleźć m.in.: wybitną flecistkę Jadwigę Kotnowską, duet jazzowy Hołownia & Pulcyn, Janusza Szroma ze Zbigniewem Wromblem w projekcie Śpiewnik polski oraz wschodzącą gwiazdę popu – Jarka Wista.
Nazwa festiwalu nawiązuje do zetknięcia muzycznych światów. Tak jak o zmroku dzień przeradza się w noc, świat realny konfrontuje się ze światem duchowym, tak tutaj zmrok stanowi metaforę połączenia kilku wymiarów muzycznych brzmień. Głosy – orkiestrowe i wokalne – w niezwykłych aranżacjach i wykonaniach, dzięki wybitnym, niepowtarzalnym osobowościom, będą w stanie zaczarować zarazem muzycznego konesera, jak również tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją podróż z tymi gatunkami muzyki.
Po każdym koncercie goście spotkają się na kameralnych afterparty, które będą okazją do zintegrowania muzycznych środowisk, a także ich publiczności. W tym czasie będzie można zamienić słowo z ulubionymi muzykami, zakupić ich płytę, spędzić miłe chwile przy lampce wina oraz dźwiękach dobrej muzyki. Całość festiwalu uwieńczona zostanie wieczornym spotkaniem, na które zaproszeni będą wszyscy artyści wraz z uczestnikami poprzednich koncertów. Wystarczy jedynie wziąć ze sobą bilet.
Agencja Artystyczna Verità Nostra serdecznie zaprasza na muzyczny początek nowego roku.


Harmonogram:
4 stycznia 2015, godz.18.00, Mysia 3
Jarek Wist – Jest zapisane
zaprezentuje autorskie utwory ze swojego solowego albumu Jest Zapisane, który został nagrany we współpracy z wybitnymi producentami: Robertem Amirianem i Piotrem Siejką oraz czołowymi muzykami polskiego popu. Artysta zaśpiewa również kilka kultowych przebojów Franka Sinatry ze swego słynnego projektu Swinging with Sinatra, dzięki któremu uznawany jest za najlepszego w Polsce wokalistę swingowego.
Więcej informacji

Bogdan Hołownia i Wojciech Pulcyn – Henryk Wars-Songbook
To dwóch wybitnych muzyków, którzy swoje doświadczenie zdobywali na całym świecie u boku najbardziej cenionych osobowości jazzowych. Minimalistyczne instrumentarium tej pary w postaci fortepianu i kontrabasu tworzy piękne i harmonijne zespolenie barw obu tych instrumentów. Mistrzowie na koncercie zaprezentują utwory ze swojego albumu Henryk Wars-Songbook. Jest to ich flagowy projekt muzyczny, który zawiera utwory wybitnego polskiego kompozytora Henryka Warsa, w świeżych interpretacjach Bogdana Hołowni i Wojciecha Pulcyna. Celem twórców jest przypomnienie dzisiejszym odbiorcom muzyki XX-lecia międzywojennego, tak cennego okresu polskiej kultury i sztuki.
Więcej informacji

11 stycznia 2015, godz.18.00, Mysia 3
Marcin Król – Melodie Hebrajskie
Marcin Król to wybitny skrzypek, którego talent połączony z wyjątkową wrażliwością i wieloletnim doświadczeniem artystycznym sprawiły, że cieszy się powszechnym poważaniem na klasycznej scenie muzycznej. W jego autorskim projekcie Melodie Hebrajskie będzie można usłyszeć melodie kompozytorów o żydowskich korzeniach nawiązujące do hebrajskich tradycji, które w połączeniu z poezją czytaną przez artystę stworzą niepowtarzalny klimat występu. Muzycznym partiom skrzypiec towarzyszyć będą dźwięki fortepianu tworzone przez utalentowaną Karolinę Hordyjewicz.
Więcej informacji

Barbara Piotrowska i Maksym Rzemiński – Sonaty romantyczne
Barbara Piotrowska, utalentowana wiolonczelistka, wystąpiła w wielu krajowych, jak i międzynarodowych konkursach, zajmując czołowe miejsca. Koncertuje na polskich i zagranicznych scenach muzycznych, ostatnio z Krystianem Zimmermanem. Wraz z charyzmatycznym pianistą, Maksymem Rzemińskim, który ostatnio wydał znakomitą solową płytę Inception, zagraja sonaty na wiolonczelę i fortepian Chopina, Rachmaninowa i Beethovena.
Więcej informacji

18 stycznia 2015, godz.18.00, Mysia 3
Jadwiga Kotnowska – Tańce Świata
Wybitna flecistka, Jadwiga Kotnowska jest pierwszą polską laureatką uhonorowaną najwyższymi nagrodami w ośmiu międzynarodowych konkursach muzycznych, m.in.: Królowej Zofii w Madrycie, Marii Canals w Barcelonie, G. B. Viottiego w Vercelli, V. Bucchiego w Rzymie i w Bordeaux. Wraz z gitarzystą Leszkiem Potasińskim zaprezentuje repertuar Tańce Świata, który zabierze publiczność w podróż śladem tradycyjnej muzyki ludowej z różnych zakątków świata – od wyrafinowanych tańców rumuńskich, poprzez tańce hiszpańskie aż po żywiołowe tango argentyńskie.
Więcej informacji

Kwartet Aquamarine – Karnawał
To wyjątkowe połączenie skrzypiec, fletu, klarnetu oraz wiolonczeli. Zespół został stworzony przez czwórkę̨ wybitnych instrumentalistów związanych z Filharmonią Narodową, Operą Narodową, Salonową Orkiestrą Johanna Straussa, z myślą o zaspokojeniu najwybredniejszych gustów osób, które ceniącą̨ niepowtarzalność́, temperament, unikalność́ kolorów muzycznych. Tym razem Kwartet zaprezentuje tańce karnawałowe i latynoamerykańskie. Wśród utworów znajdą się znane wszystkim melodie, takie jak: Besame Mucho, Siboney, Granada, Tango Piazzoli, Tico Tico, Girl form Ipanema.
Więcej informacji

25 stycznia 2015, godz.18.00, Mysia 3
Kuba Molęda – Nowe interpretacje
Uczestnik drugiej edycji popularnego programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo zaprezentuje interesujące interpretacje utworów wykonywanych w czasie swoich występów telewizyjnych, jak również hity z czasów niezwykłej popularności wśród nastoletniej publiczności i późniejsze dojrzałe produkcje.

Janusz Szrom i Zbigniew Wrombel – Śpiewnik Polski
Śpiewnik to album, na którym znajdują się piosenki o wspólnym jazzowym mianowniku, zainspirowane przebojami polskiej muzyki rozrywkowej z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Wśród wybranych i opracowanych przez muzyków piosenek znajdują się takie tytuły jak Wspomnienie, Płonąca stodoła z repertuaru Czesława Niemena, Byłaś serca biciem śpiewane niegdyś przez Andrzeja Zauchę, Historia jednej znajomości z repertuaru Czerwonych Gitar, Kiedy byłem małym chłopcem Tadeusza Nalepy i inne. Prócz Janusza Szroma i Zbigniewa Wrombla na scenie zagoszczą również Piotr Wrombel i Krzysztof Szmańda.
Więcej informacji


Bilety do nabycia bezpośrednio przed koncertami, na stronie Agencji Artystycznej Verità Nostra – www.veritanostra.pl lub stronie www.eventim.pl
karnet 1 dniowy – 40 zł,
karnet 2 dniowy – 70 zł,
karnet 3-dniowy – 100 zł,
karnet 4-dniowy – 130 zł

Udostępnij.

Napisz odpowiedź