Lao Che. Live. Powstanie Warszawskie

0

Tytuł projektu: Lao Che. Live. Powstanie Warszawskie
Nazwa firmy: PRO4MEDIA
Nazwa klienta: Muzeum Powstania Warszawskiego
Koncert
Liczba uczestników: 3,5 tys.
Lokalizacja: Park Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego, Warszawa
Termin realizacji: 27 lipca 2013

Jak młode pokolenie zainteresować historią? Co zrobić, by przyciągnąć tłumy do miejsca, które kojarzy się z nudnymi lekcjami historii? W jaki sposób upamiętnić rocznicę wydarzenia, nie posługując się odczytami i czarno-białą fotografią tamtego czasu?

Organizator obchodów 69-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego znalazł odpowiedź na wszystkie te pytania i dzięki temu, projekt zyskał ogromny rozgłos. Kluczem do sukcesu okazał się język nowoczesnych technologii. Powstała idea użycia muzyki i dopełnienia jej obrazem. Wybrano muzykę, która jest jednoznacznie związana z tym niezwykłym miejscem i pamiętnymi wydarzeniami. Do tego stworzono niepowtarzalną oprawę wizualną. Z połączenia tych dwóch elementów powstał pierwszy w Polsce koncert, w którym każdy z utworów został zilustrowany dedykowaną animacją w formie video mappingu 3D.

Zespołem, wybranym przez Muzeum Powstania Warszawskiego, była grupa Lao Che. Muzycy zagrali utwory z płyty “Powstanie Warszawskie”. Znajduje się na niej dziesięć kompozycji, których najważniejszym zadaniem jest pokazanie Warszawy z 1944 roku. Układ płyty oraz aranżacje utworów odpowiadają realiom historycznym i opierają się na faktycznych zdarzeniach tamtych dni. Utwory nie były jednak wykonywane od wielu lat… Treść i ładunek emocjonalny z nimi związany jest tak głęboki, że w tym miejscu i w takiej sprawie okazał się warty przywołania.

Wizualną oprawę wydarzenia realizowała firma PRO4MEDIA. Klient za priorytet uznał doskonałą jakość obrazu oraz unikalny sposób jego pokazania. Głównym zadaniem było więc dobranie takiego sprzętu, który w zastanych warunkach byłby w stanie sprostać wymaganiom video mappingu 3D. Po sprawdzeniu szczegółowych wytycznych realizacji, specjaliści PRO4MEDIA wybrali projektory o największej na świecie sile strumienia światła – 40 000 lumenów. Unikatową cechą tych urządzeń, produkowanych przez potentata branży – firmę Barco, jest możliwość stopniowania mocy projektora. Przy tej realizacji dwa wykorzystane projektory pracowały jednak na pełnej mocy, aby uzyskać imponujący obraz. Było to tym ważniejsze, że koncert transmitowany był na żywo, a realizacja telewizyjna wymaga dużej ilości światła do oświetlenia sceny. Gdyby użyć projektorów o mniejszej mocy, grafika przygotowana specjalnie na ten koncert zniknęłaby na tle sceny.

Koncert live to nie jest jednak zaplanowana, co do sekundy, prezentacja… Realizator musi reagować błyskawicznie na każdą zmianę na scenie. W przypadku tego szczególnego koncertu zadanie to było wyjątkowo trudne. Animacje wypuszczane do utworów musiały się idealnie zgrać z muzyką graną na żywo. Ta zmienna była prawdziwym wyzwaniem w realizacji projektu.

Zmapowany koncert “Lao Che. Live. Powstanie Warszawskie” pozostanie na długo w pamięci widzów. A wraz z nim bohaterowie wydarzeń, o których opowiadał.


PRO4MEDIA – zajmuje się techniczną obsługą wydarzeń. Specjalizujemy się w multimediach i projekcjach wielkoformatowych. Dysponujemy najnowszą i największą flotą profesjonalnych projektorów eventowych w Polsce. Lubimy nieszablonowe imprezy, pasjonują nas skomplikowane realizacje. Szczególnie cenimy nowatorskie eventy, w których możemy korzystać z pionierskich rozwiązań. Wiele wydarzeń, przy których pracujemy jest wykonywanych po raz pierwszy w Polsce, a znani jesteśmy z zamiłowania do video mappingu 3D.

Źródło: Event Manager News NR8/styczeń 2013

Udostępnij.

Napisz odpowiedź