Muzyczna instalacja Sinfonia Varsovia od Grupy WALK

0

Agencja WALK Creative przeprowadziła niestandardową akcję promującą Festiwal La Folle Journée / Szalone Dni Muzyki dla Sinfonia Varsovia. W ramach kampanii została stworzona muzyczna instalacja w Centrum Handlowym Atrium Promenada w Warszawie. Był to pierwszy tego typu projekt w Polsce, interaktywnie promujący muzykę poważną.

Instalacja składała się z 4 plakatów symbolizujących różne emocje: miłość, gniew i radość. Do jej budowy wykorzystano głośniki kierunkowe Sound Shower, farby przewodzące prąd Bare Conductive oraz drukarki Adafruit Mini. Agencja WALK Creative odpowiadała za przygotowanie i kompleksową realizację koncepcji.

Celem akcji było ukazanie emocji, których można doświadczyć uczestnicząc w Festiwalu La Folle Journée / Szalone Dni Muzyki. Poprzez dotykanie plakatów, klienci galerii handlowej mogli odtworzyć fragmenty znanych utworów klasycznych. Poprawne wykonanie było nagradzane darmowym biletem na Festiwal odbywający się w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

La Folle Journée / Szalone Dni Muzyki to międzynarodowy festiwal realizowany od 1995 roku, którego pomysłodawcą i założycielem jest René Martin. Ideą eventu jest przełamywanie uprzedzeń do muzyki klasycznej, poprzez zachęcanie i ułatwianie udziału w koncertach, przy jednoczesnym utrzymywaniu prezentacji muzyki na możliwie najwyższym poziomie. Festiwal od wielu lat jest z powodzeniem realizowany we Francji, Hiszpanii, Japonii, od 2010 roku również w Polsce.

Grupa WALK była partnerem festiwalu La Folle Journée / Szalone Dni Muzyki. Za produkcję wideo odpowiadało studio Zielony Pomidor.

Udostępnij.

Napisz odpowiedź