Summer Cars Party 2014

0

Tytuł projektu: Summer Cars Party 2014
Nazwa agencji: Extomusic Event Agency
Kategoria projektu: Wydarzenie specjalne/ Show motoryzacyjno-muzyczne
Liczba uczestników: 70 tys.
Lokalizacja: Lotnisko sportowe Katowice-Muchowiec
Termin realizacji: 6-7 września 2014

Extomusic Event Agency od ośmiu lat organizuje jedną z największych imprez motoryzacyjno-muzycznych w kraju. Jest pomysłodawcą i kompleksowym organizatorem tego wydarzenia. Summer Cars Party od pierwszej edycji odbywa się w tym samym miejscu – lotnisko sportowe Katowice-Muchowiec każdego roku staje się największą motoryzacyjną areną w kraju. Podczas dwudniowej, ósmej edycji, w wydarzeniu wzięło udział ponad 70 000 uczestników, a na płycie lotniska stanęło prawie 11 000 maszyn.

Każdego roku podnoszony jest poziom i ranga Summer Cars Party, tak aby kolejna edycja mogła zaskoczyć wiernych fanów i przyciągnąć nowych widzów. Tegoroczna edycja to szereg kultowych, znanych z poprzednich lat atrakcji, ale także wiele nowych, zaskakujących form motoryzacyjnej rozrywki. Stworzone 20 stref to 20 powodów, dla których warto było uczestniczyć w Summer Cars Party 2014! Ósma edycja nie zatrzymała zapędu organizacyjnego agencji. Pełen pasji i zaangażowania zespół, na motoryzacyjnych fundamentach doświadczeń stworzył wydarzenie na miarę międzynarodowego show. Kultowe atrakcje jak wyścigi na ¼ mili, pokazy drift, zloty klubowe i niezapomniana muzyczna scena zostały wzmocnione o szereg nowych wspaniałych motoryzacyjnych emocji.

W Strefie Dakar na fanów czekali najlepsi rajdowi kierowcy, w tym pierwszy Polak na Rajdzie Paryż-Dakar – Jerzy Mazur ze swoją legendarną cieżarówką Star 266. Utworzona po raz pierwszy Strefa Truck przyciągnęła tłumy fanów, którzy mogli zobaczyć najpiękniejsze i największe ciężarówki, biorące udział w rajdach czy zawodach truck tuning. Niewątpliwą gwiazdą tej strefy była Iwona Blecharczyk – Trucking Girl. Strefa Militariów zapewniła uzbrojenie w niesamowite przeżycia za sprawą niszczycielskiego show z udziałem demonicznych czołgów. Prawdziwa walka o przetrwanie odbyła się w specjalnie przygotowanej Strefie Off-Road. Poziom adrenaliny podniosły pokazy kaskaderów, drifterów i stunterów. Tych ekstremalnych emocji dostarczyła ekipa Flott Cascaders Team, współpracująca na stałe przy największych Hollywoodzkich produkcjach. Pokaz FMX zabrał widzów
w inny wymiar rozrywki. Wbrew prawom fizyki, na przekór grawitacji, motocykle latały nad głowami publiczności, tworząc niesamowite powietrzne akrobacje. Najpiękniejsze i najbardziej pożądane samochody świata czekały na fanów motoryzacji w Strefie Dream Cars. Dla miłośników starszej motoryzacji, klasycznych modeli i odrestaurowanych perełek polskiej i amerykańskiej motoryzacji już po raz kolejny powstała Strefa Old Timers. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się niewątpliwa gwiazda tegorocznej edycji Summer Cars Party, Karolina Pilarczyk – Polish Drift Girl, jedyna licencjonowana drifterka w kraju. Połączenie kobiecych sił zaowocowało akcją Girls Power. Odbyła się wielka walka na płycie lotniska, królowa driftu Karolina Pilarczyk zmierzyła się z królową szos Iwoną Blecharczyk.

Niezmienną od lat wizytówką Summer Cars Party są kluby i tysiące samochodów, które idealnie ukazują piękno i pasję. Ogromny wachlarz motoryzacyjnych perełek zapewnił wszystkim miłośnikom niezapomniane atrakcje. Kultowe zawody na ¼ mili przyciągnęły tłumy, żądnych potężnej dawki adrenaliny, motoryzacyjnych wojowników, którzy stanęli do walki o tytuł najlepszego kierowcy Summer Cars Party 2014. Wyścigi samochodowych wraków umożliwiły odrodzenie motoryzacyjnej nadziei w maszynach zalegających na złomowiskach. Zawody Wrak Race Cup zapewniły widzom dawkę świetnej rozrywki, śmiechu
i wiary w reaktywację starych maszyn. Summer Cars Party to impreza dla każdego. Dzięki motoryzacyjnej pasji, otwartym umysłom i niekończącym się pomysłom zespół połączył pokolenia, zapewniając każdemu nietuzinkowe atrakcje. Na najmłodszych fanów motoryzacji czekało wesołe miasteczko, karuzele, a także symulatory, na których dzieciaki mogły poczuć się jak za kierownicami najszybszych maszyn.

Summer Cars Party to nie tylko motoryzacyjny wyścig po emocje, ale także najlepsza muzyczna podróż. Na scenie pojawiły się gwiazdy muzyki elektronicznej i house’owej: Dj Quicksilver, C-BooL, neeVald oraz najlepsi Dj’s ze Śląska. Ryk silników w rytm mocnych klubowych brzmień sprawił, że tegoroczna edycja przeszła do historii z mianem jednej z najlepszych edycji. Organizacja tak dużego przedsięwzięcia motoryzacyjnego to także doskonała możliwość edukacji i promocji bezpieczeństwa na drogach. Sukces ubiegłorocznej akcji, dzięki której m.in. liczba wypadków i poszkodowanych w nich osób zmalała w porównaniu z rokiem 2012 sprawiły, że wspólnie z policją i strażą pożarną, zorganizowano akcję pro-społeczną Wrzuć Bezpieczny Bieg. Uświadamianie i edukacja dotycząca bezpieczeństwa na drodze stały się misją organizatorów Summer Cars Party.

Liczne akcje poprzedzające jedno z największych motoryzacyjno-muzycznych show w Polsce skutecznie przyciągnęły tłumy fanów, którzy 6 i 7 września pojawili się na lotnisku Katowice-Muchowiec. Summer Cars Patrol wyruszył na polskie drogi przeprowadzając akcje promocyjne, rozkręcając najlepsze festiwale, imprezy plenerowe i muzyczne kluby. Patronat medialny nad Summer Cars Party 2014 objęły największe ogólnopolskie media m.in.: TVN Turbo, TopGear, RMF MAXXX, Gazeta Wyborcza, WP.pl. Ponadto relacje z imprezy pojawiły się we wszystkich lokalnych i branżowych mediach jednogłośnie nazywając Summer Cars Party „najgorętszym zakończeniem lata”.


Extomusic Event Agency – dzięki doświadczeniu, sprawdzonym rozwiązaniom i dostępowi do najnowszych technologii eventowych zespół tworzy imprezy na najwyższym poziomie. Potrafimy zaskoczyć, ponieważ mamy za sobą setki zrealizowanych eventów, doświadczenie w Marketingu i PR oraz zacięcie technologiczne. Realizujemy wydarzenia kompleksowo, angażując minimum czasu, osiagając maksymalny efekt. Stała współpraca przy kolejnych zleceniach naszych klientów to najlepsza rekomendacja. Profesjonalizm i zaangażowanie zaowocowało nominacją CEO agencji Łukasza Rzebko, w kategorii Organizator w konkursie Osobowość Roku 2013.

Udostępnij.

Napisz odpowiedź